"خمر كهن" (رندان بلاكش) جمع كوچكی از دوستان اهل دل و با ذوقه كه هر دو هفته یك بار، كنار هم جمع می شوند و به مثنوی‌خوانی و بحث و گفتگو پیرامون افكار و اندیشه‌های مولانا، حافظ و سایر عرفا و البته بررسی و شرح غزلیات ایشان می‌پردازند.

   هر عضو گروه بر اساس علاقمندی خود، و به صورت داوطلبانه موضوعی تعیین میکند تا مطالعه کند و پیرامون آن به بحث و گفتگو پرداخته شود.

    لازم به ذكر است كه لزوماً هیچ یك از اعضای این گروه كوچك، جایگاه برتری نسبت به سایرین نداشته و لیدر و سخنران و ... نداریم، بلكه صرفاً یك جمع صمیمی و متكی به مطالعات شخصی و بحث‌های دوستانه می‌باشد تا تعالی روحی اعضای گروه در سایه این هم‌اندیشی و همراهی فراهم شود.

   در ابتدا نام گروه "رندان بلاكش" بود كه مدتی‌ست به "خمر كهن" تغییر یافته. چند سطری هم در باب وجه تسمیه آن به قلم دوست عزیزم، آقای پانویس:

   "... فکر کردم اصلاً منظور و هدف و شیوهء این گروه چیست و دو هفته یکبار که دور هم و در حقیقت دور ارباب معرفتی مثل مولانا و حافظ جمع می‌شویم، چکار می‌کنیم؟ به یک تعبیر سمبلیک اینطور بنظرم آمد که گویی مولانا و حافظ ساقی ما باشند و ما هر دو هفته یکبار سری به خمخانهء آنها می‌زنیم و طلب خمر کهنه و شراب چندین ساله‌شان را از آنها می‌کنیم. و آنها هم ساقی‌گری!

    این که از ذهن گذشت، اتفاقاً یادم به غزل روبرو از مولانا، افتاد و آن بیت:

خمر کهن بر سر عشاق ریز
صورت نو در دل مستان نگار

   که بنوعی خود مولانا و حافظ را خطاب قرار می‌دهیم و از وی طلب ریختن "خمر کهن"ش (بادهء کهنه‌اش) در جانمان و نگاریدن "صورت نو" در اندیشه‌مان می‌کنیم ... "

   شما می‌توانید برای اطلاع از زمان و مکان برگزاری این نشست‌ها در خبرنامهء گروه عضو شوید تا قبل از هر نشست، اطلاعات کامل آن بصورت اتوماتیک به ایمیل شما فرستاده شود:


   در پایان از توجه شما تشكر كرده و آرزومند دیدار شما در این جمع صمیمی و معنوی هستیم.

    جهت شركت در بحث‌های اینترنتی گروه، می‌توانید در گروه یاهو عضو شوید:

http://groups.yahoo.com/group/rendan_Balakesh

    وبلاگ گروه:

http://rendaan.persianblog.ir

   کلوب گروه:

http://www.cloob.com/club.php?id=27934

   ایمیل تماس:

Rendan_1385@yahoo.com

جهت هماهنگی برای شرکت در جلسات: مصطفی علیزاده   09121506143